Ο Πανιώνιος επικράτησε με 2-0 του Φωστήρα, σε αγώνα για την 9η αγωνιστική του 6ου ομίλου της Γ΄Εθνικής και αύξησε την διαφορά του από την δεύτερη Ηλιούπολη.

Με τον καλύτερο τρόπο εκμεταλλεύτηκε το ρεπό, της δεύτερης στον βαθμολογικό πίνακα Ηλιούπολης ο Πανιώνιος που πέτυχε την τέταρτη του εντός έδρας νίκη και ξέφυγε στο +4 από αυτή. Η ομάδα του Δημήτρη Κοροπούλη μπήκε με τον καλύτερο τρόπο στο ματς και μόλις στο 4΄ άνοιξε το σκορ, χάρη σε τέρμα του Νίνο.

Από το σημείο εκείνο και μετά ο Πανιώνιος ήταν καλύτερος στο ματς και στο 31΄έφτασε κοντά στο να κάνει το 2-0, η κεφαλιά όμως του Μούντριχα μπλοκαρίστηκε εύκολα από τον Μπαντίκο. Οι φιλοξενούμενοι από την πλευρά τους προσπάθησαν να γίνουν απειλητικοί και να φτάσουν στην ισοφάριση. Αυτό θα μπορούσε να είχε συμβεί στις καθυστερήσεις με την κεφαλιά του Λέκκα από το ύψος της περιοχής να καταλήγει άουτ…

Στο β΄ ημίχρονο οι «κυανέρυθροι» ανέβασαν την απόδοση τους, προκειμένου να φτάσουν σε ακόμα ένα γκολ που θα τους έδινε σκορ ασφαλείας. Αυτό θα μπορούσε να είχε γίνει στην φάση του 49΄ το σουτ όμως του Γροντή, αντί για τα δίχτυα του Μπαντίκου σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του. Ότι δεν κατάφερε σε εκείνο το χρονικό σημείο ο Ιστορικός, το πέτυχε στο 51΄ με τον Πίσπα… Από την πλευρά της η ομάδα του Ταύρου, θα μπορούσε να μπει ξανά στο ματς στο 77΄ η κεφαλιά όμως του Ταμπάκη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Στουρνάρα…