Την ήττα με 2-0 γνώρισε η U21 της Πολωνίας από την αντίστοιχη της Σερβίας, με τον επιθετικό του ΠΑΟΚ, Κάρολ Σφιντέρσκι να μπαίνει ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Ο νεαρός επιθετικός του ΠΑΟΚ πέρασε στον αγώνα ως αλλαγή στο 60ο λεπτό, αλλά δεν μπόρεσε να βοηθήσει την ομάδα του να σκοράρει παρότι ήταν αρκετά δραστήριος στην μεσοεπιθετική γραμμή των Πολωνών.

Οι Σέρβοι άνοιξαν το σκορ στο 70ο λεπτό με τον Μάσοβιτς, ενώ στο 86ο λεπτό ο Ραντζέλοβιτς διαμόρφωσε το τελικό 0-2, με τον Σφιντέρσκι ένα λεπτό αργότερα να δημιουργεί φάση στα καρέ των Σέρβων, όμως οι παίκτες της Πολωνίας ήταν άστοχοι στην τελική ενέργεια.

Ο Σφιντέρσκι, πλέον, ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του με το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της πατρίδας του και θα πάρει τον δρόμο της επιστροφής για την Θεσσαλονίκη, προκειμένου να ενσωματωθεί και πάλι στις προπονήσεις του ΠΑΟΚ.