Ο Χιλάλ Σουντανί βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση και το αποδεικνύει με κάθε ευκαιρία, με τον Αλγερινό να επιστρέφει μετά από 22 μήνες στην Εθνική ομάδα της χώρας του και να το γιορτάζει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο!

Μετά από 22 μήνες, ο Χιλάλ Σουντανί ξαναφόρεσε τη φανέλα της Εθνικής Αλγερίας το βράδυ της Πέμπτης, στο εναρκτήριο ματς του 8ου προκριματικού ομίλου του Κόπα Άφρικα 2021.

Ο επιθετικός του Ολυμπιακού γιόρτασε μάλιστα με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την επιστροφή του στην κάτοχο του τροπαίου, αφού η 50η συμμετοχή του με το εθνόσημο συνδυάστηκε με το γκολ Νο23!

Ο 31χρονος εξτρέμ μπήκε ως αλλαγή στο 81ο λεπτό του αγώνα με τη Ζάμπια (5-0) και πέντε λεπτά μετά ήταν αυτός που έκανε το 4-0 με πλασέ από το ύψος του πέναλτι.

Υπενθυμίζεται ότι φέτος μετράει και 5 γκολ με τη φανέλα του Ολυμπιακού.