Η Αντβέρπ λίγο έλειψε να κάνει το θαύμα στη Φρανκφούρτη, όμως η Άιντραχτ έσωσε την παρτίδα και πήρε την ισοπαλία με 2-2.

Για μία ακόμα αγωνιστική η Αϊντραχτ Φρανκφούρτης μίλησε στο τέλος, αφού χρειάστηκε να δει κατάφατσα την πρώτη της ήττα στους ομίλους από την Αντβέρπ.

Παρά το γρήγορο γκολ του Καμάντα, οι Γερμανοί ήταν πολύ χαλαροί στο γήπεδο και λίγο έλειψε να το πληρώσουν.

Ο Ναϊνγκολάν έφερε το παιχνίδι στα ίσα (33’, 1-1) και όσο περνούσε η ώρα, οι Βέλγοι γίνονταν όλο και πιο απειλητικοί.

Το γκολ του Ντε Λάετ (76’) ακυρώθηκε μέσω VAR ως οφσάιντ, όμως η Αντβέρπ πήρε προβάδισμα στο 88ο λεπτό με υπέροχο τελείωμα του Σαμάτα.

Οι Βέλγοι θα είχαν ελπίδες για την τρίτη θέση αν άντεχαν για λίγο ακόμα, όμως στο 94ο λεπτό ο Πασιένσια έκανε το 2-2 και άλλαξε όλη την λογική του ομίλου.

Πλέον η Αντβέρπ θα είναι αδιάφορη την τελευταία αγωνιστική με τον Ολυμπιακό, αφού έμεινε δεδομένα τελευταία, ενώ η Αϊντραχτ θέλει έναν πόντο στην Τουρκία απέναντι στην επίσης αδιάφορη Φενέρ για να κλειδώσει την δεύτερη θέση.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των βραδινών αγώνων του Europa League έχουν ως εξής.