Την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα Ρουμανίας γνώρισε η Κραϊόβα, που ηττήθηκε με 2-1 από την Χέρμανσταντ, πριν αντιμετωπίσει την ΑΕΚ.

Την προσεχή Πέμπτη οι “κιτρινόμαυροι” θα αντιμετωπίσουν στο πρώτο ματς την Κραϊόβα, η οποία δεν είναι και στην καλύτερη της κατάσταση.

Αυτό, άλλωστε, φαίνεται τόσο από το αποτέλεσμα όσο και από την εμφάνιση κόντρα στη Χέρμανσταντ, αφού ήταν σαφής η κούραση από το ματς με τη Χόνβεντ πριν λίγα 24ωρα, όπως είναι σαφές ότι οι Ρουμάνοι έχουν προβλήματα.

Η προσεχής αντίπαλος της ΑΕΚ άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό με την κεφαλιά του Κονσταντίν αλλά στη συνέχεια η Χέρμανσταντ κυριάρχησε και έκανε τελικά την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο: Γκολ ο Πετρέσκου στο 50′ για το 1-1, γκολ ο Βιέιρα στο 53′ για το 2-1 και καμία αντίδραση από την κακή Κραϊόβα.

Η σύνθεση της Κραϊόβα: Πιλιατσέλι, Βλαντόιου, Φερέιρα, Ακά, Μπάνκου, Κονσταντίν (58’ Τσικαλντάου), Κάκα, ΙΒάνοφ, Μπάρμπουτς (46’ Ματέιου), Φόρτες (67’ Ρόμαν), Βαταζέλου.