Η Ρεάλ Σοσιεδάδ με γκολ στο 92ο λεπτό από τον Γουίλιαμ Χοσέ έφυγε με τον βαθμό και την πρόκριση (1-1) κόντρα στην Νάπολι.

Η Σοσιεδάδ μέχρι το 91ο λεπτό ήταν εκτός συνέχειας και επέστρεφε στην Ισπανία, ωστόσο μέσα σε δύο λεπτά όλα άλλαξαν. Ο Γουίλιαν Χοσέ έκανε αυτό που η ομάδα του δεν μπορούσε σε όλο το παχνίδι καθώς, μετά από αδράνεια στην άμυνα της Νάπολι με έναν κεραυνό ισοφάρισε σε 1-1, που είχε πάρει προβάδισμα στο πρώτο μέρος με τρομερό σουτ του Ζιελίνσκι. Ένα λεπτό μετά στην Κροατία, η Ριέκα εκμεταλλεύτηκε τον παίκτη παραπάνω (με δέκα οι Ολλανδοί από το 80′ λόγω αποβολής του Κάρλσον) και με τον Τόμεσακ έκανε το 2-1 κόντρα στην Αλκμάαρ σφραγίζοντας την πρόκριση για τους Ισπανούς.

Η Άρσεναλ πέρασε εύκολα από την έδρα της Νταντάλκ με 4-2 με τους Νκέτια-Ελνένι (12-18) να δίνουν προβάδισμα στην ομάδα του Αρτέτα πριν ο Φλόρες μειώσει στο 2-1 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Μπαλόγκουν ήταν πρωταγωνιστής για τους φιλοξενούμενους καθώς δημιούργησε το 3-1 για τον Γουίλοκ και έκανε το 4-1 στο 80ο λεπτό, με τους γηπεδούχους να γράφουν απλά το τελικό 4-2 με τον Χοαρέ πέντε λεπτά μετά.

Η Ρόμα δεν κατάφερε να μείνει αήττητη καθώς μετά το εκτεταμένο ροτέισον γνώρισε την πρώτη της ήττα με 3-1 από την ΤΣΣΚΑ στην Σόφια. Ο Σόγε ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους που πέτυχε δύο τέρματα στο 34ο και το 55ο λεπτό, ενώ ο Ροντρίγκες είχε ανοίξει το σκορ για την ομάδα της Βουλγαρίας πριν ισοφαρίσει προσωρινά ο Μιλανέζε (22′).

Η τρομερή Ρέιντζερς επικράτησε και της Λεχ Πόζναν και τερμάτησε στην κορυφή του 4ου ομίλου με τους Ίτεν και Χάγκι να υπογράφουν την νίκη των φιλοξενούμενων με τέρματα στο 31ο και 72ο λεπτό σε συνδιασμό και με την ισοπαλία της Μπενφίκα εκτός έδρας με την Σταντάρ Λιέγης 2-2.