Λάτσιο – Νις 1-0 (93′ Αυτ. Λε Μαρσάντ)

Η Λάτσιο πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης, μετά τη νίκη επί της Νις με 1-0 στο Ολίμπικο της Ρώμης. Οι “λατσιάλι” παραλίγο να γκελάρουν εν τη απουσία του Ιμόμπιλε, όμως η Νις τους έκανε το δώρο αυτογκόλ του Λε Μαρσάντ στις καθυστερήσεις(93′) και έτσι οι γηπεδούχοι έχουν ξεχάσει πλέον πως είναι να μην νικάνε. Από την άλλη ο Μπαλοτέλι και η παρέα του μπορεί να μην τα κατάφεραν, όμως κόντρα στην Ζούλτε Βάρεγκεμ την επόμενη αγωνιστική μπορούν και αυτοί να προκριθούν. Πάντως αυτό θα είναι το ματς τελικός του ομίλου.

Λάτσιο: Στρακόσα, Πάτρικ, Ντε Βρι, Φελίπε, Μάρουσιτς, Μούρτζα(59′ Λούλιτς), Λέιβα, Αλμπέρτο, Λουκάκου(74′ Παρόλο), Νάνι(59′ Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς), Καισέντο

Νις: Μπενίτεθ, Σουκέ, Ντάντε, Μαρσάντ, Ζαλέ, βάλτερ, Μεντί, Σνάιντερ(66′ Λουσαμπά), Κοζιέλο(86′ Ταμέζε), Μελού(81′ Μπαλοτέλι), Πλεά

Φίτεσε – Ζούλτε Βάρεγκεμ 0-2 (Μπάουντρι 3′, Κάγια 70′)

Πραγματικό σόου το ματς που έγινε στο Γκέλρε Ντόμε της Ολλανδίας, εκεί όπου η Ζούλτε Βάρεγκεμ κέρδισε με 1-2 σκορ την Φίτεσε και πλέον είναι αυτή που θα κυνηγήσει τη Νις για να της κλέψει την πρόκριση. Το 1-2 είναι πολύ μικρό σκορ σε σχέση με αυτό που είδαμε στον αγωνιστικό χώρο, όμως ήταν ένα παιχνίδι που είχε πολλές συγκινήσεις και οι φιλοξενούμενοι απέδρασαν με ένα τρίποντο που και οι ίδιοι δεν περίμεναν έτσι όπως πήγε το ματς. Βέβαια στο 10′ θα μπορούσαν να είχαν πάρει κεφάλι με 2 γκολ διαφορά, όμως ο Κάγια βρήκε το δοκάρι. Έπειτα, οι Μουντ και Ράσικα της Φίτεσε είχαν από ένα δοκάρι και δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν, ενώ οι αντίπαλοί τους έπαιζαν με 10 παίκτες από το 22′. Στην επανάληψη όμως έμειναν και αυτοί με 10 και ο Κάγια έκανε το 0-2 και κλείδωσε το ματς για τους Βέλγους.

Φίτεσε: Πάσβερ, Νταμπό, Κάσια(67′ Φουρ), Μιάζγκα, Μπούτνερ, Σερέρο(58′ Φαγέ), Μουντ, Μπρουνς, Ρασίκα, Λίνσεν, Καστάνιος(35′ Μάταβς)

Ζούλτε Βάρεγκεμ: Μπόστιν, Ντε Φάου(87′ Χέιλεν), Γουάλς, Μπάουντρι, Μαντού, Ντε Πάου(27′ Χαμαλάινεν), Μετς, Σαρτ, Κούπμαν, Κάγια(77′ Ντουμπιά), Ολαγίνκα