Ο Ατρόμητος έχει βάλει τις βάσεις πρόκρισης για τον γ’ προκριματικό γύρο του Europa League, όπου τον περιμένει η Λέγκια Βαρσοβίας, που κέρδισε την Κουόπιο.

Η Λέγκια έπαιξε με την φωτιά στον επαναληπτικό του 1-0 της Πολωνίας, όμως τελικά πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση, όπου κατά πάσα πιθανότητα την περιμένει ο Ατρόμητος.

Οι Πολωνοί έχασαν σημαντικές ευκαιρίες, τα χρειάστηκαν στο τέλος, όμως πήραν το 0-0 στην έδρα της Κουόπιο που είχε κι αυτή τις στιγμές της για την μεγάλη ανατροπή.

Τα πάντα έγιναν στην επανάληψη, που ήταν πλούσια σε συγκινήσεις. Η Λέγκια είχε χαμένο τετ-α-τ-τετ με τον Κουλένοβιτς (51’), όμως λίγο αργότερα (57’) ο Ράνχελ άγγιξε το 1-0 για τους Φινλανδούς.

Τέσσερα λεπτά πριν το τέλος η Λέγκια αστόχησε σε πέναλτι με τον Κουλένοβιτς και στις καθυστερήσεις, η Κουόπιο νόμισε ότι βρήκε το γκολ που θα έστελνε το ζευγάρι σε παράταση, όμως το τέρμα του Ράνχελ ακυρώθηκε, με την Λέγκια να παίρνει την πρόκριση με το 0-0, που έμεινε ως το τέλος.