Η Μπάτσκα Τόπολα, μπορεί να προηγήθηκε, όμως η Φράιμπουργκ, ή μάλλον ο Βιτσέντζο Γκρίφο, είχε την απάντηση πετυχαίνοντας 3 τέρματα δίνοντας στην ομάδα του το διπλό στη Σερβία με 1-3.

Η Μπάτσκα Τόπολα έκανε το λάθος να προηγηθεί και το πλήρωσε με χατ τρικ του Βιντσέντζο Γκρίφο. Το 3-1 της Φράιμπουργκ στη Σερβία την έστειλε στην κορυφή του 1ου ομίλου του Europa League, ισόβαθμη με τη Γουέστ Χαμ και πάνω από τον Ολυμπιακό.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Νεμάνια Πέτροβιτς στο 13ο λεπτό, σε ένα ισορροπημένο 1ο μέρος, όπου η Φράιμπουργκ δεν κατάφερε να κυριαρχήσει και να δημιουργήσει ευκαιρίες. Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι έχασαν τους Ρόλαντ Σάλαϊ και Μαξιμίλιαν Φίλιπ με τραυματισμό πριν από το ημίχρονο.

Στο 2ο μέρος όμως όλα άλλαξαν. Στο 49′ ο Γκρίφο ισοφάρισε σε 1-1 με εκτέλεση πέναλτι και δέκα λεπτά αργότερα έκανε την ανατροπή. Στο 73′, ο διεθνής Ιταλός έκανε το 3-1 και καθάρισε την υπόθεση νίκη για τη Φράιμπουργκ, που πλέον κοιτάζει με άλλο μάτι την πρωτιά της βαθμολογίας.