Το γκολ του Ιγκνάσιους Γκαναγκό στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε στη Ναντ τη νίκη με 2-1 απέναντι στην Καραμπάγκ και με 6 βαθμούς την κράτησε ζωντανή στη μάχη της 2ης θέσης του 7ου ομίλου του Europa League, αφήνοντας εκτός Ευρώπης τον Ολυμπιακό.

Η Ναντ έφερε τα πάνω κάτω στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων και με γκολ του Ιγκνάσιους Γκαναγκό πήρε τη νίκη 2-1 επί της Καραμπάγκ στο “Μποζουά” και συνάμα έμεινε ζωντανή στη μάχη της 2ης θέσης του 7ου ομίλου του Europa League.

Ο Καμερουνέζος μπήκε αλλαγή στο 74′ και στην τελευταία φάση του αγώνα έπιασε ένα διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή και δεξιά, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

Το αποτέλεσμα αυτό πέταξε εκτός μάχης για το Europa Conference League τον Ολυμπιακό.

Οι Αζέροι ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, όμως βρέθηκαν πίσω στο σκορ εξαιτίας μιας γκάφας του τερματοφύλακά τους στο 16′. Ο Σαχρουντίν Μαχαμανταλίγεβ έδωσε πάσα στον Πέδρο Τσιριβέγια, ο οποίος έδωσε στον Λουντοβίκ Μπλας για το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και έχασαν ευκαιρίες μέχρι να έρθει η ώρα της ισοφάρισης στο 56′. Ο Αλμπάν Λαφόν ανέτρεψε τον Φίλιπ Όζομπιτς και στην εκτέλεση ο Αζέρος μέσος έκανε το 1-1.

Η ισοπαλία αρκούσε στους φιλοξενούμενους, όμως όχι και στα “καναρίνια”, που τα έδωσαν όλα για να ανακτήσουν το προβάδισμα και τελικά τα κατάφεραν με το γκολ του Γκαναγκό την ύστατη στιγμή.