Μακάμπι Τελ Αβίβ – Αστάνα 0-1

Το παιχνίδι ανάμεσα στην Μακάμπι και την Αστάνα ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να προσέχουν την ανασταλτική τους λειτουργία και να μην παράγουν πολλές φάσεις. Έτσι το ημίχρονο έληξε με τις δύο ομάδες να βρίσκονται ισόπαλες με 0-0. Στην επανάληψη, το παιχνίδι συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό, με την Μακάμπι να προσπαθεί να βρει κάποιο γκολ, χάνοντας ευκαιρίες με τον Ατάρ και τον Ρικάν. Ωστόσο, το γκολ το βρήκε η Αστάνα που στο 57’ άνοιξε το σκορ με τον Τουμάσι να είναι ο παίκτης που έβαλε το γκολ.

Σλάβια Πράγας – Βιγιαρεάλ 0-2

Η Βιγιαρεάλ ξεκίνησε το παιχνίδι απέναντι στην Σλάβια Πράγας με σκοπό να πάρει την νίκη και έδειξε από νωρίς πως δεν αστειεύεται. Έτσι, πίεσε από την αρχή και κατάφερε να βρει νωρίς το δρόμο προς τα δίχτυα, με τον Κάρλος Μπάκα στο 15ο λεπτό του αγώνα, κάνοντας το 0-1 και βάζοντας τις βάσεις για την νίκη. Οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες, όμως η Βιγιαρεάλ βρήκε στο 89’ ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα. Στο 89ο λεπτό ο Ντέλι στην προσπάθειά του να απομακρύνει την μπάλα, τα έστειλε στην εστία του, κάνοντας το 0-2 για τη Βιγιαρεάλ. Οι Ισπανοί πήραν τελικά το τρίποντο, αφού η Σλάβια Πράγας δεν είχε το χρόνο να αλλάξει και πολλά.

Γιουνγκ Μπόις – Ντιναμό Κιέβου 0-1

Παιχνίδι κέντρου ήταν το ματς ανάμεσα σε Γιουνγκ Μπόις και Ντιναμό Κιέβου στην Ελβετία, αφού οι δύο ομάδες κοιτούσαν πρώτα να μην δεχτούν γκολ και έπειτα να παράξουν φάσεις. η μόνη αξιόλογη ευκαιρία του πρώτου ημιχρόνου ανήκε στην Γιουνγκ Μπόις με τον Κασίμ στο 17΄να σημαδεύει το δοκάρι της Ντιναμό Κιέβου. Στο 70ό λεπτό ο Μπουγιάλσκι εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Γκονζάλεζ και πλάσαρε τον Φον Μπάλμος για το 0-1 των Ουκρανών. Η Γιουνγκ Μπόις δεν μπόρεσε να κάνει κάποια μεγάλη ευκαιρία μπροστά στην εστία του Μπούσκαν κι έτσι η ουκρανική ομάδα πανηγύρισε την νίκη.

Παρτιζάν – Σκεντερμπέου 2-0

Από την αρχή του αγώνα η Παρτιζάν είχε το πάνω χέρι απέναντι στην Σκεντερμπέου, με την διαφορά δυναμικότητας να είναι εμφανής ανάμεσα στις δύο ομάδες. Η Παρτιζάν έδειξε πως δεν θα αντιμετωπίσει πρόβλημα και στο 39’ πήρε το προβάδισμα με χτύπημα φάουλ του Τόσιτς, που δεν μπόρεσε να βγάλει ο Σέχι. Στο 66ο λεπτό ο Οζέγκοβιτς συνεργάστηκε με τον Ταβάμπα και ο Καμερουνέζος επιθετικός έκανε το 2-0 για την Παρτιζάν χωρίς η Σκεντερμπέου να μπορεί να απειλήσει.

Απόλλων Λεμεσού – Αταλάντα: 1-1

Με τους γηπεδούχους στο πρώτο μέρος να ξεκινούν σε υψηλούς ρυθμούς αλλά στην πορεία μην μπορούν να πιέσουν την Αταλάντα, το 0-1 διαμορφώθηκε στο 35′ με γκολ του Ίλισιτς. Στο δεύτερο μέρος όμως οι Κύπριοι έδειξαν ένα άλλο “πρόσωπο” καιο Εμίλιο Ζελάγια από ασίστ του Πέδρο έστω και στις καθυστερήσει κατάφερε να πετύχει την ισοφάριση για το τελικό 1-1 στο 94′.

Λουντογκόρετς Ράζγκραντ – Μπράγκα: 1-1

Μαρσελίνιο (1-0, 68′) – Φρανσέργιο (1-1, 83′)

Μπασακχεσίρ – Χόφενχάιμ: 1-1

Γκρίλιτς (0-1, 47′) – Βισκα (1-1, 93′)

Κοπεγχάγη – Ζλιν: 3-0

Λουφτνερ (1-0, 40′) – Βερμπιτς (2-0, 49′) – Βερμπιτς (3-0, 92′)

Λοκομοτίβ Μόσχας – Σερίφ: 1-2

Φαρφαν (1-0, 26′) – Μπαντιμπανγκα (1-1, 41′) – Μπρεζοβεκ (1-2, 58′)