Η Βικτόρια Πλζεν κατάφερε να αποσπάσει ισοπαλία στη Σερβία από την Παρτιζάν και να έχει εκείνη τον πρώτο λόγο για την πρόκριση, έπειτα από το πρώτο παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων στους “32” του Europa League.

Το πρώτο ημίχρονο είδε τις δύο ομάδες να κοιτούν περισσότερο την άμυνά τους, θέλοντας να διασφαλίσουν το μηδέν στην άμυνα. Έτσι, οι φάσεις που δημιουργήθηκαν ήταν λίγες με το ημίχρονο να φεύγει και το σκορ να μένει στο 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως, η Παρτιζάν κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 58′ με τον Ταβάμπα και να πάρει το προβάδισμα για την πρόκριση. Όλα έδειχναν πως το 1-0 θα έμενε μέχρι το τέλος, όμως η Πλζεν κατάφερε να ισοφαρίσει στο 81′ με τον Ρέζνικ, ενώ στο 85′ ο Μίτροβιτς αποβλήθηκε για την σερβική ομάδα. Το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος και έτσι η Πλζεν έχει τον πρώτο λόγο, ενόψει της ρεβάνς.