Προκρίθηκε η Μπράγκα, που νίκησε με 3-1 την Χόφενχαϊμ στην Πορτογαλία αποκλείοντάς την, ενώ η Λουντογκόρετς έχασε με 1-2 στη Βουλγαρία από την Μπασακσεχίρ, βάζοντας σε κίνδυνο την πρόκριση.

Μπράγκα – Χόφενχαϊμ 3-1

Μεγάλη νίκη στην Πορτογαλία για την Μπράγκα που κέρδισε με 3-1 την Χόφενχαϊμ, κλειδώνοντας την πρόκριση και βάζοντας πλώρη για την πρώτη θέση. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους Πορτογάλους που άνοιξαν το σκορ στο 1ο λεπτό του αγώνα με τον Μαρσελίνιο. Η Χόφενχαϊμ δεν μπόρεσε σε κανένα σημείο του πρώτου ημιχρόνου να βρει απάντηση στο 1-0 της Μπράγκα και έτσι το 45λεπτο έκλεισε με την πορτογαλική ομάδα  να προηγείται.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η Γερμανική ομάδα ανοίχτηκε και κατάφερε να ισοφαρίσει. Ο Μαρκ Ουτ ήταν ο άνθρωπος που έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο 74’, δίνοντας ελπίδες στους Γερμανούς. Όμως ο Φρανσέρτζιο είχε άλλη άποψη. Ο μέσος της Μπράγκα κατάφερε στο 81ο λεπτό να κάνει το 2-1 για την ομάδα τού, ενώ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων έκανε και το τελικό 3-1. Η Γερμανική ομάδα έχασε και τον Άνταμ Σάλαϊ που αποβλήθηκε στο 97ο λεπτό.

Λουντογκόρετς – Μπασακσεχίρ 1-2

Την πρόκριση μέσα από τα χέρια της ενδέχεται να χάσει η Λουντογκόρετς, αφού ηττήθηκε με 1-2 μέσα στην Βουλγαρία από την Μπασακσεχίρ, βάζοντας σε κίνδυνο την πρόκριση. Οι Τούρκοι ήξεραν πως αν ήθελαν να ελπίζουν σε πρόκριση, έπρεπε να πάρουν την νίκη απέναντι στην Λουντογκόρετς. Και το έδειξαν από την αρχή, αφού στο 20ο λεπτό του αγώνα άνοιξαν το σκορ με τον Βίσκα. Πριν προλάβουν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί για το 0-1 όμως, ο Κερίμ Φράι έκανε το 0-2 για την Μπασακσεχίρ, κάνοντας αποφασιστικό βήμα για την νίκη. Η Βούλγαροι δεν μπόρεσαν να απαντήσουν και έτσι το ημίχρονο βρήκε την τουρκική ομάδα να προηγείται με 0-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Λουντογκόρετς έδειξε να ξυπνάει, αφού μπόρεσε να μειώσει το σκορ στο 65’ με τον Μαρσελίνιο να είναι ο σκόρερ. Στη συνέχεια έψαξε το γκολ της ισοφάρισης, που θα κλείδωνε την δεύτερη θέση στον όμιλο, δεν κατάφερε όμως να το βρει. Έτσι το 1-2 έμεινε μέχρι το τέλος, με την Μπασακσεχίρ να ψάχνει νίκη στην Τουρκία την τελευταία αγωνιστική επί της Μπράγκα και ταυτόχρονα ήττα της Λουντογκόρετς στην Γερμανία από την αδιάφορη Χόφενχαϊμ για να πάρει την δεύτερη θέση και να αφήσει εκτός την βουλγαρική ομάδα.