Η Μπέρνλι έφτασε μία ανάσα από τον αποκλεισμό από την Μίλτον Κέιν Ντονς, όπου βρέθηκε να χάνει μέχρι το 90′, κατάφερε να στείλει το ματς στην παράταση και προκρίθηκε στα πέναλτι. Συνεχίζουν Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και Φούλαμ. Εκτός έμεινε η Γουέστ Μπρομ.

Η ομάδα του Σον Ντάις έχανε μέχρι το τελευταίο λεπτό στην έδρα της, όμως με γκολ του Ματσέι Βύντρα στο 90’ πήρε δεύτερη ευκαιρία και παρότι στα πέναλτι έχανε 0-2 από την Μίλτον Κέιν Ντονς, κατάφερε να πάρει την πρόκριση στον 4ο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας. Μαζί της, θα βρίσκεται και η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ που νίκησε 2-3 την Μπρίστολ Ρόβερς, όπως και η Φούλαμ, η οποία χρειάστηκε την παράταση για να κάμψει εκτός έδρας την αντίσταση της ΚΠΡ. Στον επόμενο γύρο δεν θα είναι και η Γουέστ Μπρομ, που μετά το 2-2 στην κανονική διάρκεια, έχασε στα πέναλτι από την Μπλάκπουλ και πλέον μπορεί να συγκεντρωθεί στην υπόθεση παραμονή στην Premier League.