Η Μπράιτον με γκολ στο 92′ έστειλε… σπίτι τη Λίβερπουλ την άφησε εκτός (2-1) και από το κύπελλο, σε μία καταστροφική σεζόν για την ομάδα του Γίργκεν Κλοπ.

Επιστροφή στην κανονικότητα. Η Λίβερπουλ από Ιανουάριο έμεινε εκτός στόχων στην Αγγλία!

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ είναι στο -10 από την 4η Γιουνάιτεντ και -21 από την κορυφή της Premier League, στο League Cup αποκλείστηκε από την Σίτι με 3-2. Σήμερα ήρθε και ο αποκλεισμός στο FA Cup από την Μπράιτον.

Μετά την τριάρα στο πρωτάθλημα στο Amex Stadium, η ομάδα του Ντε Ζέρμπι, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από τον Έλιοτ (30′) κατάφερε να κάνει σπουδαία ανατροπή.

Ο Ντανκ με… σπόντα εννέα λεπτά μετά έπειτα από σουτ του Λάμπτεϊ ισοφάρισε στο 1-1 του ημιχρόνου. Ο Κλοπ έκανε αλλαγές αλλά δεν κατάφερε να βρει καν ευκαρία και έτσι το πλήρωσε…

Ο Μιτόμα με μία απίθανη ντρίπλα πάνω στον Γκόμεζ εκτέλεσε τον Άλισον στο 92ο λεπτό και έδωσε την σπουδαία πρόκριση στην Μπράιτον στον 5ο γύρο του FA Cup.