Η Γαλλία δυσκολεύτηκε κόντρα στην Ιρλανδία, με τον Παβάρ να δίνει την λύση για τους «Τρικολόρ» στο Δουβλίνο (0-1). Νίκη στο… ρελαντί για την Ολλανδία που επικράτησε του Γιβραλτάρ με 3-0.

Οι Γάλλοι μετά την εντυπωσιακή πρεμιέρα στα προκριματικά του Euro και το άνετο 4-0 κόντρα στην Ολλανδία, δυσκολεύτηκαν αρκετά στην έδρα της Ιρλανδίας, με τον Παβάρ να δίνει την λύση στο 50ο λεπτό, με τους «Τρικολόρ» να κάνουν το 2Χ2 στον όμιλο της Εθνικής.

Στο άλλο ματς του ομίλου του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος, η Ολλανδία πήρε άνετη νίκη κόντρα στο Γιβραλτάρ με 3-0, με τον Ντεπάι να ανοίγει το σκορ στο πρώτο ημίχρονο και τον Άκε να «καθαρίζει την μπουγάδα» με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Στα άλλα ματς των προκριματικών του Euro, η Πολωνία πανηγύρισε την πρώτη της νίκη με τον Φερνάντο Σάντος στον πάγκο της, επικρατώντας της Αλβανίας με 1-0, ενώ η Σερβία πέρασε από το Μαυροβούνιο επικρατώντας με 0-2.

Νίκες με μεγάλα σκορ για Σουηδία και Ουγγαρία, αφού η παρέα του Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς διέλυσε το Αζερμπαϊτζάν με 5-0, ενώ οι Ούγγροι επικράτησαν της Βουλγαρίας με 3-0. Η μεγάλη έκπληξη της βραδιά, ωστόσο ήταν το ισόπαλο 0-0 της Τσεχίας με τη Μολδαβία.