Η Σουηδία έδειξε θετικά δείγματα ενόψει του Euro, επικρατώντας σε φιλική αναμέτρηση της Αρμενίας με 3-1, με τον Μάρκους Μπεργκ να σκοράρει.

Η Σουηδία είχε ένα εύκολο βράδυ κόντρα στην Αρμενία, επικρατώντας με 3-1. Ο Φόρσμπεργκ άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό, ενώ ο Ντάνιελσον έκανε το 2-0 στο 34ο. Ο Λάρσον αστόχησε σε πέναλτι στο 38ο λεπτό, με την Αρμενία σε μία από τις λίγες επιθέσεις της να μειώσει με τον Μπικχακγιάν σε 2-1 στο 64ο λεπτό. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Μπεργκ στο 85ο λεπτό.

Το Ισραήλ δεν είχε προβλήματα απέναντι στο Μαυροβούνιο, νικώντας εύκολα με 3-1 εκτός έδρας. Μετά το 0-0 του πρώτου ημιχρόνου, στην επανάληψη οι δύο ομάδες έδειξαν διάθεση στην επίθεση, με τον Ζαχάβι να κάνει το 0-1 στο 67ο λεπτό. Ο Σόλομον «χτύπησε» δύο λεπτά αργότερα για το 0-2, ενώ οι Μαυροβούνοι μείωσαν με πέναλτι του Μπεγκιράι σε 1-2 στο 81ο λεπτό. Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε ο Κίντα στο 91ο λεπτό.