Με τον Κριχόβιακ να αγωνίζεται για 61 λεπτά η Πολωνία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Σκωτία σε φιλικό αγώνα!

Με τον Γκρερκόρζ Κριχόβιακ στη βασική ενδεκάδα και τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι να μένει στον πάγκο, η Πολωνία απέπασε ισοπαλία 1-1 στο «Χάμπντεν Παρκ» από τη Σκωτία στην πρόβα τζενεράλε για τον τελικό των πλέι οφ του Μουντιάλ όπου θα αντιμετωπίσει τη νικήτρια του ζευγαριού Σουηδία-Τσεχία.

Ο Κριχόβιακ ήταν βασικός για 61 λεπτά για τους Πολωνούς και αντικαταστάθηκε από τον Σεμπαστιάν Σιμάνσκι, ενώ ο «Λέβα» προφυλάχθηκε ενόψει του «τελικού».

Οι Σκωτσέζοι άνοιξαν το σκορ στο 68′ με κεφαλιά του Τίρνεϊ μετά από εκτέλεση φάουλ του ΜακΓκίν. Ισοφάρισε στις καθυστερήσεις για τους Πολωνούς με πέναλτι ο Πιάτεκ.

Να σημειωθεί πως στο ματς τραυματίστηκε και αποχώρησε ο φορ της Μαρσέιγ, Μίλικ.