Εκπλήξεις περιελάβανε η 11η αγωνιστική ημέρα της Football League, με αρκετές ομάδες να επιβεβαιώνουν τον τίτλο του φαβορί και άλλες πάλι όχι. Μεταξύ άλλων, ο Ιωνικός «κόλλησε» στο μηδέν στην έδρα της Καβάλας και έχασε πολύτιμους βαθμούς στην μάχη της ανόδου.

Καβάλα – Ιωνικός 0-0

Σε βαθμολογική απώλεια υποχρεώθηκε στην Καβάλα ο Ιωνικός σε ένα παιχνίδι μέτριο και με λίγες καλές φάσεις. Στο πρώτο μέρος που γρήγορα θα ξεχαστεί από όσους βρέθηκαν στο γήπεδο υπήρξε μόλις μία καλή στιγμή για γκολ, η οποία ήταν για λογαριασμό των γηπεδούχων.

Στο 34΄ η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη άγγιξε το γκολ, ο Μαϊδανός όμως παρότι βρέθηκε τετ α τετ με τον Κουρεπίνη δεν κατάφερε να τον νικήσει με συνέπεια το στείρο 0-0 να παραμείνει ως έχει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.Στην επανάληψη ο Ιωνικός ήταν αυτός που σε δύο περιπτώσεις έφτασε κοντά στο γκολ χωρίς όμως να το πετύχει.

Αρχικά στο 59΄ με το σουτ του Μουστάκη να αποκρούεται από τον Δήμιζα και εν συνεχεία στο 60΄ με το σου του Καλλέργη να σταματά στο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων. Από εκεί κι έπειτα δεν υπήρξε κάποια άλλη καλή στιγμή στο παιχνίδι, με συνέπεια το στείρο 0-0 να μείνει ως έχει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Αιγάλεω – Ολυμπιακός Βόλου 0-1

Στην τρίτη θέση της βαθμολογίας σκαρφάλωσε ο Ολυμπιακός Βόλου, που πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Αιγάλεω, πετυχαίνοντας παράλληλα την δεύτερη του νίκη μακριά από την έδρα του. Η ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου μπήκε με τον καλύτερο τρόπο στο ματς, καθώς μόλις στο 11΄ άνοιξε το σκορ με πλασέ του Πόζογλου.

Ιάλυσος Ρόδου – Βέροια 1-0

Τρίγλια – Διαγόρας Ρόδου 1-1

Νίκη Βόλου – Ασπρόπυργος 3-0

ΟΦ Ιεράπετρας – Θεσπρωτός 1-0