Κορυφή στον Βορρά πάτησε η Βέροια, η οποία επικράτησε του Ολυμπιακού Βόλου με σκορ 3-0, εκμεταλλευόμενη και την ήττα της Καβάλας με τον Απόλλωνα Πόντου (0-1). Στο Νότο η Καλαμάτα ηττήθηκε από την Επισκοπή με σκορ 1-0.

Στην πρώτη θέση στον Βορρά ανέβηκε η Βέροια, η οποία επικράτησε του Ολυμπιακού Βόλου με σκορ 3-0. H ομάδα της Βέροιας πήρε τη νίκη χωρίς πρόβλημα, σκοράροντας ωστόσο μόνο στο δεύτερο ημίχρονο. Συγκεκριμένα, ο Καραγιάννης άνοιξε το σκορ στο 48ο λεπτό και στη συνέχεια ο Λουκίνας με δύο τέρματα (76′ – 83′) διαμόρφωσε το τελικό 3-0 για την ομάδα του.

Καβάλα-Απόλλων Πόντου 0-1

Την ίδια ώρα, η Καβάλα στραβοπάτησε εντός έδρας, με τον Απόλλωνα Πόντου, ο οποίος βρίσκεται στην προτελευταία θέση, να παίρνει μόλις τη δεύτερη νίκη στη σεζόν. Μάλιστα, ο Απόλλων προηγήθηκε με το… καλησπέρα στο ματς, με τον Καλογέρη να ευστοχεί σε πέναλτι που κέρδισε η ομάδα στο 2ο λεπτό, κάνοντας το 1-0, σκορ που έμεινε μέχρι το σφύριγμα της λήξης. Παράλληλα, ο Πιερικός πήρε «διπλό» από τον Θεσπρωτό (0-2) ενώ η Κοζάνη ήρθε ισόπαλη 0-0 με τον Αλμωπό Αριδαίας.

Επισκοπή – Καλαμάτα 1-0

Από την άλλη πλευρά, στο Νότο η Καλαμάτα ηττήθηκε εκτός έδρας από την Επισκοπή, με σκορ 1-0, χωρίς ωστόσο να κινδυνεύει η πρώτη θέση που βρίσκεται, καθώς η Ρόδος και ο Ιάλυσος, ο οποίος ήρθε ισόπαλος 1-1 με τη Νίκη Βόλου, βρίσκονται στο -5. Παράλληλα, τη νίκη πήρε η Καλλιθέα, που επικράτησε με σκορ 1-0 του Ασπροπύργου και το Αιγάλεω, επικρατώντας με 3-0 της Σαντορίνης.