Εύκολο μεσημέρι για τον Ιωνικό στο γήπεδο της Νεάπολης. Η ομάδα της Νίκαιας καθάρισε το παιχνίδι σε 35 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο όταν και προηγήθηκε 2-0, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Μόλις στο 16′, έγινε το 1-0 με τέρμα του Κρητικού μετά από εκτέλεση φάουλ του Ματσούκα. Οι φιλοξενούμενοι, έφτασαν κοντά στην ισοφάριση στο 33′, αλλά το πλασέ του Βασιλούδη έφυγε λίγο έξω και στο 35′ είχαμε το 2-0 για τον Ιωνικό, όταν ο Πολίμος βρήκε τον Κουϊρουκίδη κι αυτός πλάσαρε εύκολα δίνοντας προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Η φάση του 2-0 δεν θα ήταν υπερβολή να πούμε πως ήταν και η τελευταία του αγώνα! Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε αισθητά και ο Ιωνικός κράτησε πολύ εύκολα το προβάδισμα αυτό, με την ομάδα του Βόλου να μην μπορεί να βρει κάποια φάση που θα την έβαζε και πάλι στο παιχνίδι.

Ιωνικός (Χαραλαμπίδης): Κουρεπίνης, Πολίμος (59′ Κορνέζος), Κολλαράς, Τσιριγώτης, Ιωάννου, Γκοτσούλιας, Ν. Κρητικός, Κουϊρουκίδης, Ματσούκας (61′ Στεργίδης), Βουκμίροβιτς (46′ Πογοσιάν), Σ. Κρητικός.

Ολυμπιακός Βόλου (Σολάκης): Γιδόπουλος, Γραικός, Βασιλούδης (79′ Κλεμέντε), Φαζός, Βοσνακίδης (46′ Μητρόπουλος), Σκοπελίτης, Τσιάρας, Τσίτας, Ρόκας, Κόλα, Κέρι.