Ο Στέλιος Κίτσιου πέτυχε γκολάρα απέναντι στη Φενέρμπαχτσε, όμως το δεύτερο γκολ του Ένερ Βαλένσια, στις καθυστερήσεις, έδωσε τη νίκη 2-1 στους επίδοξους πρωταθλητές Τουρκίας.

Η Γκαζιαντέπ ήταν έτοιμη για το τέταρτο 1-1 στα τελευταία πέντε παιχνίδια της και τρίτο απέναντι σε ομάδα πρωταθλητισμού, όμως ο Ένερ Βαλένσια με γκολ στις καθυστερήσεις έδωσε τη νίκη 2-1 στη Φενέρμπαχτσε στην έδρα της Γκαζιαντέπ για τη 19η αγωνιστική της Süper Lig.

Το γκολ του επιθετικού από το Εκουαδόρ στέρησε από τον Στέλιο Κίτσιου την ευκαιρία να πανηγυρίσει το πρώτο τέρμα του με τη φανέλα της Γκαζιαντέπ. Ο Έλληνας μπακ στόπαρε την μπάλα έξω από την περιοχή κι έπιασε ένα βολέ για το 1-1 στο 55ο λεπτό, ισοφαρίζοντας γκολ του Βαλένσια από το 8′.

Η Φενέρμπαχτσε είχε την κυριαρχία έπειτα από την ισοφάριση και δη έπειτα από την κόκκινη που αντίκρισε ο Ανιέλο Σαγκάλ, φτάνοντας στη νίκη με το γκολ του Βαλένσια στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.