Η Όσιγιεκ κρατούσε τη νίκη μέχρι και το τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά η Ντιναμό κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας.

Η προσεχής αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Conference League Ντιναμό Ζάγκρεμπ, έχασε βαθμούς όσον αφορά τη μάχη που δίνει για την κατάκτηση του πρωταθλήματος, αναδεικνύοντας ισόπαλη 1-1 απέναντι στην Όσιγιεκ.

Οι γηπεδούχοι έβαλαν από την αρχή δύσκολα στους φιλοξενούμενους, καθώς προηγήθηκαν στο 26′ με το γκολ που πέτυχε ο Μπούκβιτς.

Η Ντιναμό έμοιαζε να δυσκολεύεται απέναντι στην σκληροτράχηλη άμυνα της Όσιγιεκ, με τον χρόνο να μετράει αντίστροφα και να μην μπορεί να φτάσει στο γκολ.

Στο 90+4′ ο Κουλένοβιτς, κατάφερε να σώσει την παρτίδα για την ομάδα του, κλέβοντας τη νίκη από την Όσιγιεκ, κυριολεκτικά στο τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα.

Την επόμενη αγωνιστική η Ντιναμό υποδέχεται την Σλάβεν, ενώ η Όσιγιεκ φιλοξενείται από την Ριέκα.