Το ντέρμπι κορυφής μεταξύ Καβάλας και Βέροιας έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα (0-0), με τις δύο ομάδες να διατηρούνται στις πρώτες θέσεις.

Στο ρετιρέ του βαθμολογικού πίνακα του Βορείου ομίλου της Football League παρέμειναν Καβάλα και Βέροια, οι οποίες έβαλαν στο σακούλι τους από έναν βαθμό, αυτόν της ισοπαλίας. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο ανάμεσα στις δύο ομάδες, οι οποίες είχαν από μία καλή στιγμή για να προηγηθούν στο σκορ.

Αρχικά στο 14΄ η «Ελαφρά Ταξιαρχία του Βορρά», με την κεφαλιά του Κολλά να μπλοκάρεται από τον Βελλίδη, ενώ στο 28΄ ήταν η σειρά της ομάδας του Παύλου Δερμιτζάκη, με τον Πασά να βγαίνει τετ α τετ με τον Κυρίτση αλλά να μην μπορεί να τον νικήσει. Στα λεπτά που ακολούθησαν δεν άλλαξε κάτι στο σκορ, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς γκολ.

Στο β΄μέρος η Καβάλα μπήκε καλύτερα και στο 53΄ είχε καλή στιγμή με τον Ορφανίδη, για να ανοίξει το σκορ. Η «Βασίλισσα του Βορρά» κατάφερε να ισορροπήσει το ματς και να έχει δύο καλές ευκαιρίες με τους Λουκίνα στο 56΄ και τον Πόζογλου στο 75΄, για να προηγηθεί στο σκορ, αμφότεροι όμως δεν κατάφεραν να τις εκμεταλλευτούν με συνέπεια το 0-0 να διατηρηθεί μέχρι το τέλος του ματς.