Τη νίκη με επική ανατροπή και γκολ στο 90’+8′ πανηγύρισε κόντρα στην Γκαζιαντέπ η Τράμπζονσπορ, με τον Τάσο Μπακασέτα να σερβίρει ασίστ και να σκοράρει με πέναλτι!

Παρά το ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 από το 9ο κιόλας λεπτό της εντός έδρας αναμέτρησης με την Γκαζιαντέπ, η Τράμπζονσπορ κατάφερε να κάνει τη μεγάλη ανατροπή και να νικήσει με 3-2, χάρη σε ένα γκολ του Μαρκ Μπάρτρα στο 90’+8′!

Πρωταγωνιστής ξανά για τους πρωταθλητές Τουρκίας ο Τάσος Μπακασέτας, ο οποίος σέρβιρε την ασίστ για το 1-2 και στη συνέχεια ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 42′. Ο Μανώλης Σιώπης ξεκίνησε βασικός, αλλά αντικαταστάθηκε στο 72′, ενώ σε ολόκληρο το παιχνίδι αγωνίστηκε για την Γκαζιαντέπ ο Στέλιος Κίτσιου.

Οι φιλοξενούμενοι σόκαραν την Τράμπζονσπορ, παίρνοντας προβάδισμα δύο τερμάτων πριν συμπληρωθούν δέκα λεπτά αγώνα. Ο Μαξίμ στο 2′ και ο Λάζαρ Μάρκοβιτς στο 9′ διαμόρφωσαν το 0-2, πριν ο Τρεζεγκέ μειώσει στο 14′, μετά από έξυπνη κάθετη του Μπακασέτα.

Ο αρχηγός της Εθνικής μας ισοφάρισε με πέναλτι στο 42′, ενώ ο Μπάρτρα χάρισε τη νίκη στους γηπεδούχους με… buzzer-beater κεφαλιά στο 90’+9′, μετά από λάθος απομάκρυνση αμυντικού.