Οι Γερμανοί προηγήθηκαν στην έδρα της Γαλλίας, όμως ο Αντουάν Γκριεζμάν πήρε το όπλο του στην επανάληψη και με δύο γκολ χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με 2-1 και έστειλε εκτός Nations League τους αντιπάλους του.

Η ομάδα του Λεβ ήταν εντυπωσιακή στο πρώτο μέρος και είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού, ενώ ευτύχησε να προηγηθεί με 1-0 χάρη σε εύστοχο πέναλτι του Κρος. Η συνέχεια ήταν ανάλογη, αφού οι φιλοξενούμενοι έχασαν καλές στιγμές με τους Βέρνερ και Σανέ, με τον Γιορίς να τους σταματά.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έδειξαν σημάδια ανάκαμψης και έχασαν την πρώτη τους καλή στιγμή με τον Μπαπέ, που απέκρουσε ο Νόιερ. Οι Τρικολόρ πίεσαν και έφτασαν στην ισοφάριση με την κεφαλιά του Γκριεζμάν, μετά την σέντρα του Ερνάντες. Από εκείνο το σημείο και μετά το παιχνίδι άλλαξε και οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο και έφτασαν στην ανατροπή με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του επιθετικού της Ατλέτικο Μαδρίτης που έκανε το 2-1.

Έτσι πλέον η ομάδα του Ντεσάν βρίσκεται στην κορυφή του ομίλου της με 7 βαθμούς, ενώ η Γερμανοί αποχαιρέτησαν το Nations League με μόλις 1 βαθμό μετά από τρεις αγώνες.

Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις η Κύπρος κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας από την Σλοβενία (1-1) χάρη σε γκολ του Παπουλή, ενώ το Γιβραλτάρ πέτυχε δεύτερη συνεχόμενη νίκη αυτή τη φορά με ανατροπή επί του Λιχτενστάιν με 2-1.