Απίθανα πράγματα στη Β’ Τυνησίας, με τις Μοχαμέντια και Ραντές να χρειάζονται ισοπαλία για να σωθούν και το ματς να λήγει με… 7-7! Δεν αποδέχεται το αποτέλεσμα η Ομοσπονδία και διεξάγει έρευνα για στήσιμο!
Δεν έχει προηγούμενο αυτό που συνέβη στο πρωτάθλημα της Τυνησίας. Όχι ότι δεν είδαμε κι άλλες φορές στο παρελθόν δύο ομάδες που βολεύονταν με ισοπαλία σε μεταξύ τους παιχνίδι, το ματς να λήγει όντως χωρίς νικητή, ωστόσο αυτό που συνέβη ανάμεσα στις Μοχαμέντια και Ραντές, είναι όντως από τα… άγραφα.

Κι αυτό γιατί όχι απλά ήρθαν ισόπαλες, με αποτέλεσμα να εξασφαλίσουν αμφότερες την παραμονή τους στη Β’ κατηγορία, αλλά το έκαναν με το απίθανο 7-7! Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 1-2, στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή (3-2), για να ακολουθήσει ακόμα μία από τη Ραντές (3-4). Η Μοχαμέντια ισοφάρισε σε 4-4, ακολούθως έγινε το 4-5, μετά το 5-5 και στο τελευταίο δεκάλεπτο σκόραρε δις για το 7-5.

Κι ενώ όλα έδειχναν πως τελικά θα κερδίσει και η Ραντές θα υποβιβαστεί, στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι βρήκαν δύο φορές δίχτυα για το τελικό 7-7!

Το σκορ και η εξέλιξη του αγώνα βέβαια κινητοποίησε τις ποδοσφαιρικές αρχές της χώρας, καθώς όπως αναφέρεται στα ΜΜε της Τυνησίας, η Ομοσπονδία αποφάσισε να αναστείλει την επικύρωση του αποτελέσματος και να παραπέμψει την υπόθεση στην επιτροπή δεοντολογίας για διερεύνηση, κάτι που σημαίνει ότι η Κασερίν που είναι ισόβαθμη με την Ραντές, ακόμη δεν έχει υποβιβαστεί τυπικά.