Το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα σε Μπόκα Τζούνιορς και Ρίβερ Πλέιτ δεν είχε νικητή, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1, ενώ δεν έλειψαν και οι εντάσεις.

Χωρίς νικητή έληξε το μεγάλο Superclasico ανάμεσα σε Μπόκα και Ρίβερ, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν μια τρομερή ευκαιρία στο 90’, για να φύγουν με τους τρεις βαθμούς.

Η Ρίβερ κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου ήταν καλύτερη, είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και έδειχνε ότι θα ανοίξει το σκορ. Παρά τα η Μπόκα στο 41ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Βίγια, μετά από πέναλτι που κέρδισε ο Καπάλδο.

Η ισοφάριση για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 67ο λεπτό του αγώνα με τον Παλαβεσίνο. Ένα Μπόκα – Ρίβερ πάντα τα έχει… όλα κι έτσι είχε και αποβολές. Συγκεκριμένα, η Μπόκα έμεινε αρχικά με 10 παίκτες, μετά από αγκωνιά του Σαμπράνο ενώ στο 79΄ η αριθμητική ισορροπία επανήλθε, με τον Κάσκο από την Ρίβερ να αποβάλλεται.

Στο… 90΄ η Ρίβερ έφτασε μια ανάσα από το γκολ, με την μπάλα ωστόσο να μην περνάει τη γραμμή.