Μια ολοκαίνουρια διοργάνωση της UEFA, το Nations League, έκανε την πρώτη της.. σέντρα σήμερα Πέμπτη, 6/9, με τις Εθνικές ομάδες να “παλεύουν” για την πρώτη θέση στον όμιλό τους. Η πρωτιά αυτή θα τους χαρίσει το… εισιτήριο για το Euro 2020. Δείτε αποτελέσματα, βαθμολογίες και πρόγραμμα.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 6/9:
(17:00) Καζακστάν-Γεωργία: 0-2
(19:00) Αρμενία-Λίχνεστάιν: 2-1
(21:45) Γερμανία-Γαλλία: 0-0
(21:45) Τσεχία-Ουκρανία: 1-2
(21:45) Ουαλία-Ιρλανδία: 4-1
(21:45) Νορβηγία-Κύπρος: 2-0
(21:45) Σλοβενία-Βουλγαρία: 1-2
(21:45) Λετονία-Ανδόρα: 0-0
(21:45) Γιβραλτάρ-ΠΓΔΜ: 0-2
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:
Γκρουπ Δυναμικότητας Α:
Όμιλος 1:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΓΕΡΜΑΝΙΑ | 1 | 1 |
ΓΑΛΛΙΑ | 1 | 1 |
ΟΛΛΑΝΔΙΑ | 0 | 0 |
Όμιλος 2:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΒΕΛΓΙΟ | 0 | 0 |
ΙΣΛΑΝΔΙΑ | 0 | 0 |
ΕΛΒΕΤΙΑ | 0 | 0 |
Όμιλος 3:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΙΤΑΛΙΑ | 0 | 0 |
ΠΟΛΩΝΙΑ | 0 | 0 |
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ | 0 | 0 |
Όμιλος 4:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΚΡΟΑΤΙΑ | 0 | 0 |
ΑΓΓΛΙΑ | 0 | 0 |
ΙΣΠΑΝΙΑ | 0 | 0 |
Γκρουπ Δυναμικότητας Β:
Όμιλος 1:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΟΥΚΡΑΝΙΑ | 1 | 3 |
ΤΣΕΧΙΑ | 1 | 0 |
ΣΛΟΒΑΚΙΑ | 0 | 0 |
Όμιλος 2:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΡΩΣΙΑ | 0 | 0 |
ΣΟΥΗΔΙΑ | 0 | 0 |
ΤΟΥΡΚΙΑ | 0 | 0 |
Όμιλος 3:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΑΥΣΤΡΙΑ | 0 | 0 |
ΒΟΣΝΙΑ | 0 | 0 |
Β. ΙΡΛΑΝΔΙΑ | 0 | 0 |
Όμιλος 4:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΟΥΑΛΙΑ | 1 | 3 |
ΙΡΛΑΝΔΙΑ | 0 | 0 |
ΔΑΝΙΑ | 1 | 0 |
Γκρουπ Δυναμικότητας Γ:
Όμιλος 1:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΑΛΒΑΝΙΑ | 0 | 0 |
ΙΣΡΑΗΛ | 0 | 0 |
ΣΚΩΤΙΑ | 0 | 0 |
Όμιλος 2:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΕΣΘΟΝΙΑ | 0 | 0 |
ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ | 0 | 0 |
ΕΛΛΑΔΑ | 0 | 0 |
ΟΥΓΓΑΡΙΑ | 0 | 0 |
Όμιλος 3:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΝΟΡΒΗΓΙΑ | 1 | 3 |
ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ | 1 | 3 |
ΣΛΟΒΕΝΙΑ | 1 | 0 |
ΚΥΠΡΟΣ | 1 | 0 |
Όμιλος 4:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ | 0 | 0 |
ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ | 0 | 0 |
ΡΟΥΜΑΝΙΑ | 0 | 0 |
ΣΕΡΒΙΑ | 0 | 0 |
Γκρουπ Δυναμικότητας Δ:
Όμιλος 1:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΓΕΩΡΓΙΑ | 1 | 3 |
ΛΕΤΟΝΙΑ | 1 | 1 |
ΑΝΔΟΡΑ | 1 | 1 |
ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ | 1 | 0 |
Όμιλος 2:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ | 0 | 0 |
ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ | 0 | 0 |
ΜΟΛΔΑΒΙΑ | 0 | 0 |
ΣΑΝ ΜΑΡΙΝΟ | 0 | 0 |
Όμιλος 3:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΑΖΕΡΜΠΑΪΤΖΑΝ | 0 | 0 |
ΝΗΣΙΑ ΦΕΡΟΕΣ | 0 | 0 |
ΚΟΣΟΒΟ | 0 | 0 |
ΜΑΛΤΑ | 0 | 0 |
Όμιλος 4:
ΧΩΡΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΠΟΝΤΟΙ |
ΠΓΔΜ | 1 | 3 |
ΑΡΜΕΝΙΑ | 1 | 3 |
ΛΙΧΝΕΣΤΑΪΝ | 1 | 0 |
ΓΙΒΡΑΛΤΑΡ | 1 | 0 |
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (7/9):
(19:00) Αζερμπαϊτζάν-Κοσσυφοπέδιο
(21:45) Ιταλία-Πολωνία
(21:45) Τουρκία-Ρωσία
(21:45) Αλβανία-Ισραήλ
(21:45) Λιθουανία-Σερβία
(21:45) Ρουμανία-Μαυροβούνιο
(21:45) Νησιά Φερόες-Μάλτα