Στην κορυφή της βαθμολογίας ανέβηκε η Ρέιντζερς, που επικράτησε με 4-0 της Ρος Κάουντι. Σκόραρε δύο φορές ο Τσόλακ.

Η Ρέιντζερς φιλοξένησε την Ρος Κάουντι για την 5η αγωνιστική πρωταθλήματος Σκωτίας και επικράτησε με 4-0, με τον Αντόνιο Τσόλακ να πετυχαίνει ακόμα δύο γκολ στη φετινή σεζόν.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα από το 24ο λεπτό με γκολ που πέτυχε ο Λάντστραμ, για να έρθει ο Τσόλακ να κάνει το 2-0 πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου (39’). Στο 58ο λεπτό ο Κροάτης πέτυχε δεύτερο προσωπικό τέρμα για το 3-0 της Ρέιντζερς. Το τελικό 4-0 έκανε ο Ντέιβις στο 80’, ενώ είχε περάσει στη θέση του Τσόλακ στο 73ο λεπτό.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, η Αμπερντίν ισοπέδωσε με 5-0 την Λίβινγκστον που έπαιζε και με παίκτη λιγότερο από το 40’, ενώ η Μάδεργουέλ κατάφερε να χάσει το παιχνίδι μόνη της, αφού προηγήθηκε στο 14ο λεπτό και ανατράπηκε από την κιλμάρνοκ.