Η Ρέιντζερς πέρασε από την έδρα της Ρος Κάουντι με το εμφατικό 4-2, ενώ Αμπερντίν και Χαρτς ήρθαν ισόπαλες (1-1) και έπιασαν την Χιμπέρνιαν στην κορυφή.

Πήρε τη ματσάρα η Ρέιντζερς! Οι «προτεστάντες» πέρασαν από την έδρα της Ρος Κάουντι με το εμφατικό 4-2 και πήραν τη δεύτερη νίκη τους σε τρία ματς, φτάνοντας στους 6 πόντους και στο -1 από την κορυφή.

Ο Αρίμπο στο 15’ άνοιξε το σκορ και τέσσερα λεπτά μετά ο Γκόλντσον έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του. Ο Κλαρκ στο 40ο λεπτό μείωσε για τους γηπεδούχους, με την Ρείντζερς να παίρνει εκ νέου προβάδισμα δύο τερμάτων με τον Μορέλος στο 56’. Ο Γουάιτ με πέναλτι στο 77’ μείωσε ξανά για την Ρος Κάουντι, αλλά ο Άρφιλντ στο 84’ διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Η Αμπερντίν πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) στην έδρα της Χαρτς και έπιασε την Χιμπέρνιαν στην κορυφή, ενώ η Νταντί Γιουνάιτεντ επικράτησε 1-0 της Σεντ Τζόνστον.