Η Κράσνονταρ αναδείχθηκε ισόπαλη στην έδρα της Σότσι με 1-1 και ταξιδεύει στην Ελλάδα για τον ΠΑΟΚ με αρνητικό αποτέλεσμα.

Ο Μουράντ Μουσάεφ παρέταξε την ομάδα του με σύστημα 4-2-3-1 και μόλις τρεις αλλαγές σε σχέση με την αναμέτρηση απέναντι στον ΠΑΟΚ, τοποθετώντας τον Σαφόνοφ κάτω από τα δοκάρια και τους Σμολνίκοφ, Μαρτινόβιτς, Κάιο και Πετρόφ ως τετράδα στην άμυνα από τα δεξιά προς τα αριστερά.

Βιλένια και Όλσον ήταν το δίδυμο των αμυντικών χαφ, με τον Ούτκιν σε επιτελικό ρόλο, τον Κλάεσον στο αριστερό άκρο της μεσοεπιθετικής γραμμής και τον Καμπελά στα δεξιά, με τον Μπεργκ να βρίσκεται στην κορυφή της επίθεσης.

Το ματς ξεκίνησε… στραβά για την αντίπαλο του ΠΑΟΚ, αφού ο πρώην παίκτης του Δικεφάλου, Κριστιάν Νομπόα έβαλε μόλις στο 5ο λεπτό την Σότσι σε θέση οδηγού με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο ημίχρονο που έκλεισε με την Σότσι να έχει το προβάδισμα και τον Μουράντ Μουσάεφ να ψάχνει τις λύσεις για να αναστρέψει την κατάσταση.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του αγώνα άλλαξε πλήρως όταν ο Ζάικα μέσα σε δύο λεπτά αντίκρισε δύο κίτρινες κάρτες, αφήνοντας την Σότσι με δέκα παίκτες.

Η Κράσνονταρ εκμεταλλεύτηκε πλήρως το αριθμητικό της πλεονέκτημα και έφτασε στο γκολ της ισοφάρισης με τον Σμολνίκοφ στο 59ο λεπτό του αγώνα.

Στη συνέχεια η αντίπαλος του ΠΑΟΚ πίεσε για να βρει το γκολ της νίκης, όμως έπεσε πάνω στην συμπαγή αμυντική γραμμή της Σότσι, που κράτησε το 1-1 μέχρι το τέλος του αγώνα.

Η σύνθεση της Κράνσονταρ: Σαφόνοφ, Σμολνίκοφ, Μαρτινόβιτς, Κάιο, Πετρόφ (82′ Κουτοβόι), Βιλένια (56΄ Ραμίρεζ), Όλσον (46′ Γκαζίνσκι), Ούτκιν, Κλάεσον, Καμπελά, Μπέργκ (75′ Σουλεϊμάνοφ).