Ο Ηρακλής επιβλήθηκε με το βαρύ 5-1 επί του Μέγα Αλέξανδρου Θεσσαλονίκης και πέτυχε την δωδέκατη του νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια, συνεχίζοντας σταθερά στην κορυφή της Γ’ ΕΠΣΜ.

Ακάθεκτος συνεχίζει την πορεία του στο πρωτάθλημα της ΕΠΣΜ ο Ηρακλής. Οι «κυανόλευκοι» του Μαργαρίτη Κεχαγιά νίκησαν με 5-1 τον Μ.Αλέξανδρο Θεσσαλονίκης και πέτυχαν την δωδέκατη τους νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια.

Απόλυτος πρωταγωνιστής και αυτή την αγωνιστική για τον Ηρακλή ήταν ο νεαρός Περπερίδης πετυχαίνοντας χατ-τρικ. Συγκεκριμένα οι «κυανόλευκοι» προηγήθηκαν στο 30ο λεπτό με τον Περπερίδη, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με προηγούμενος με 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές του Μαργαρίτη Κεχαγιά ανέβασαν στροφές, διπλασιάζοντας τα τέρματα τους στο 65′ με τον Περπερίδη και με τον Κανακούδη να σκοράρει το τρίτο τέρμα του Ηρακλή στο 81′ με πέναλτι.

Στο 91ο λεπτό ο Καλπουρτζίδης βρήκε δίχτυα για το τέταρτο γκολ των «κυανόλευκων», ενώ στο 95ο λεπτό ο Περπερίδης διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

Ηρακλής: Γόμος, Κανακούδης, Τζιούρας(55’ Βλαχούδης), Τσακιριδης, Σαχταρίδης(46’ Μάντικας), Μακρής, Δήτσιος, Αποστόλου, Τζιούτζιος75’ (Καλπουρτζίδης), Περπερίδης και Ηρακλής