Ο Εθνικός νίκησε 1-0 την Προοδευτική στη Γ’ Εθνική, παιχνίδι που στιγματίστηκε από επεισόδια στις εξέδρες του Ελ Πάσο. Αναίσθητος έπεσε ο γενικός αρχηγός των “βυσσινί”, από τη χρήση χημικών των ΜΑΤ.Η φάση που έκρινε το ματς έγινε στο 70ό λεπτό.

Ο διαιτητής Φουκάκης υπέδειξε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Καλαϊτζίδη στον Γκέσιο. Ο Κατσικοκέρης στο 71′ δεν άφησε αναξιοποίητη την ευκαιρία και έκανε το 1-0. Η φάση που έκρινε το ματς έγινε στο 70ό λεπτό. Ο διαιτητής Φουκάκης υπέδειξε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Καλαϊτζίδη στον Γκέσιο. Ο Κατσικοκέρης στο 71′ δεν άφησε αναξιοποίητη την ευκαιρία και έκανε το 1-0.

Αμέσως μετά το γκολ επικράτησε ένταση ανάμεσα στους οπαδούς της φιλοξενούμενης ομάδας και στα ΜΑΤ, οι οποίοι έκαναν χρήση χημικών και χειροβομβίδων κρότου λάμψης. Η Προοδευτική μέσα από τον λογαριασμό της στο facebook κατήγγειλε ότι τραυματίστηκε ο γενικός αρχηγός της ομάδας, Βαγγέλης Ντάγκας, ο οποίος δέχτηκε χτυπήματα, με αποτέλεσμα να πέσει αναίσθητος και να μεταφερθεί σε νοσοκομείο.