Απίστευτα πράγματα σημειώθηκαν στα υπόλοιπα τέσσερα παιχνίδια που έγιναν σήμερα για τη Ligue 1.

Συγκεκριμένα, η Νιμ επικράτησε εκτός έδρας της Ανζέ με 4-3, αν και βρέθηκε πίσω με 3-1.

Μόλις στο 4’ ο Τιούμπ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, αλλά η απάντηση από τους γηπεδούχους της Ανζε ήταν εντυπωσιακή, καθώς μέχρι το 55’ είχαν διαμορφώσει το 3-1 με γκολ στο 33’, το 51’ και το 55.

Στο 76’ η Νιμ μείωσε σε 3-2, στο 79’ έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μιγκέλ, ωστόσο στο 85’ και το 88’ σημείωσε τα δύο γκολ της απίστευτης αυτής ανατροπής.

Η Λιλ επικράτησε με 3-1 της Ρεν εντός έδρας. Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Γκρενιέ στο 43΄, ενώ οι γηπεδούχοι έφτασαν τελικά στην επικράτηση με γκολ των Μοτίμπα (45΄), Πέπε (54΄) και Μπαμπά (68΄).

Η Ντιζόν «άλωσε» την έδρα της Μονπελιέ, επικρατώντας εκτός έδρας με 2-1. Ο Μέντες άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 5΄, όμως οι φιλοξενούμενοι αρχικά ισοφάρισαν με τον Ταβάρες στο 51΄ και πήραν το σπουδαίο «διπλό» με τον Κουλιμπαλί στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Την εκτός έδρας νίκη επί της Νις πέτυχε η Ρεμς, με τον Ντουμπιά να πετυχαίνει το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης στο δεύτερο λεπτό.

Τέλος, η Σεντ Ετιέν κέρδισε με 2-1 εντός έδρας την Γκινγκάμπ με τα γκολ των Καζρί (45΄) και Ντιονί (80΄). Προσωρινά είχε ισοφαρίσει για τους φιλοξενούενους ο Τουράμ με πέναλτι στο 56΄.