Εξαιρετική πρεμιέρα για την Μαρσέιγ, με την ομάδα του Ιγκόρ Τούντορ να επικρατεί με το εμφατικό 4-1 της Ρεμς. Ήττα-σοκ για τη Ρεν από τη Λοριάν (0-1).

Με εμφατικό τρόπο ξεκίνησε τη νέα σεζόν η Μαρσέιγ στη Ligue 1! Η ομάδα του Ιγκόρ Τούντορ έκανε εξαιρετική εμφάνιση, επικρατώντας με 4-1 της Ρεμς.

O Φαές με αυτογκόλ στο 13’ άνοιξε τον δρόμο για την Μαρσέιγ, με τον Ταβάρες στο 45’ να γράφει το 2-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Ο Σουάρες στο 75’ έδωσε αέρα τριών τερμάτων στους γηπεδούχους, με τον Μπάλογκαν εννιά λεπτά αργότερα να μειώνει το σκορ. Ο Σουάρες χτύπησε εκ νέου στις καθυστερήσεις για το τελικό 4-1.

Νωρίτερα, η Ρεν γνώρισε ήττα-σοκ εντός έδρας από τη Λοριάν με 1-0. Ο Τεάτε με αυτογκόλ στο 65ο λεπτό «πλήγωσε» άθελά του την ομάδα του και χάρισε το τρίποντο στους φιλοξενούμενους.