Σεντ Ετιέν και Ναντ, αναμετρήθηκαν το απόγευμα της Κυριακής σε ένα πολύ κρίσιμο παιχνίδι και για τους δύο. Οι μεν γηπεδούχοι, έψαχναν την νίκη για να ανέβουν πάνω από την μέση της βαθμολογίας, ενώ οι φιλοξενούμενοι ήθελαν το τρίποντο για να παραμείνουν σε τροχιά Ευρώπης.

Τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης κύλησαν ήρεμα, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να πάρουν τον έλεγχο του αγώνα και στο πρώτο 15λεπτο είχαν από μία ευκαιρία με σουτ εκτός περιοχής. Στα επόμενα λεπτά η Σεντ Ετιέν είχε την κυκλοφορία της μπάλας, προσπαθώντας να φτάσει στο γκολ. Τελικά το γκολ που έψαχνε το βρήκε λίγο πριν την ολοκλήρωση του 1ου ημιχρόνου, στο 39ο λεπτό με τον Βινσέντ Παζό. Μέχρι το τέλος του 1ου μέρους δεν άλλαξε τίποτα άλλο με τις ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με σκορ 1-0.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την Ναντ να προσπαθεί να ισοφαρίσει τον αγώνα παίζοντας παιχνίδι κατοχής και κυριαρχίας. Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν τον στόχο τους στο 61ο λεπτό με το γκολ του Εμιλιάνο Σάλα. Στα επόμενα λεπτά της αναμέτρησης, ο ρυθμός και οι φάσεις εναλλάσσονταν συνεχώς,  χωρίς ωστόσο καμία ομάδα να μην μπορεί να πετύχει το νικητήριο γκολ, με το 1-1 να σφραγίζει τις προσπάθειες των δύο ομάδων.