Η Ναντ, αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Europa League, επέστρεψε στις νίκες έπειτα από επτά παιχνίδια επικρατώντας 4-1 της Μπρεστ με ανατροπή.

Έπειτα από επτά παιχνίδια σε Γαλλία και Ευρώπη, η Ναντ μπόρεσε να επιστρέψει στις νίκες. Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Europa League επικράτησε 4-1 της Ναντ για την 11η αγωνιστική της Ligue 1 και ανέβηκε στην 14η θέση της βαθμολογίας με δέκα πόντους. Στην τελευταία θέση με έξι παρέμεινε η Μπρεστ.

Μάλιστα, το τρίποντο αυτό ήρθε με ανατροπή. Ο Φαντιγκά στο 18′ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με τον Μπλας στο 12′ να μην μπορεί να νικήσει τον Μπιζό σε εκτέλεση πέναλτι.

Πριν από τη λήξη του πρώτου μέρους η Ναντ έκανε την ανατροπή. Ο Σιμόν ισοφάρισε από την άσπρη βούλα στο 35ο λεπτό, ενώ το 2-1 έκανε ένα λεπτό αργότερα ο Γκαναγκό.

Ο Μοσταφά Μοχάμεντ στο 71ο λεπτό ανέβασε τον δείκτη του σκορ, ενώ ο Μουσά Σισοκό στο 88′ διαμόρφωσε το αποτέλεσμα. Κάπως έτσι ο Κομπουαρέ κέρδισε λίγο παραπάνω χρόνο.

ΝΑΝΤ: Λαφόντ, Τζιρότο, Παλουά, Μερλίν, Άπια (84′ Καστεγέτο), Μουτουσαμί, Κιριβέλα (89′ Κόκο), Μπλας, Γκαναγκό (67′ Σισοκό), Σιμόν (84′ Κόρκια), Μοχάμεντ (84′ Γκεσάν)

ΜΠΡΕΣΤ: Μπιζό, Φαντιγκά, Νταρί, Μπρασιέρ, Ούρονεν, Μελού (73′ Μ. Καμαρά), Μπελκεμπλά, Ονορά (66′ Ντουαρόν), Λαζ (73′ Μαγκνέτι), Καστίγιο (66′ Καρδονά), Σλιμανί (66′ Ντεμπελέ)