Αν και προηγήθηκε 2-0 στο 68’, η Λιόν έδωσε όλα τα… δικαιώματα στη Νις, η οποία πήρε τη νίκη (3-2) με τρία γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο!

Οι «Λιονέ» προηγήθηκαν 2-0 στο 68’, αλλά από εκείνο το σημείο και έπειτα… έφυγαν από το γήπεδο και έτσι η ομάδα της Νίκαιας επικράτησε 3-2, σκοράροντας και τα τρία τέρματα στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Πολύ καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι για περίπου 70 λεπτά, πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο με Τοκό Εκαμπί και Αουάρ. Η πρώτη αντίδραση της Νις ήρθε με το γκολ του Ατάλ στο 81’, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Καντεβέρε αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα για ένα «δολοφονικό» τάκλιν στον Μπαρντ, αφήνοντας τη Λιόν με δέκα παίκτες.

Στο 87’ ο σκόρερ των Νικαιωτών κέρδισε πέναλτι, ύστερα από μαρκάρισμα του Έμερσον, με τον Ντελόρ να ευστοχεί από την άσπρη βούλα για την ισοφάριση (2-2), στο 89’. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι είπαν και την τελευταία… λέξη στο ματς, καθώς ο Γκεσάν στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ολοκλήρωσε τη μεγάλη ανατροπή και έδωσε τη νίκη στη Νις!