Από θαύμα η Λιλ παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας, αφού με δυο γκολ του Ντέιβιντ στα τελευταία λεπτά του αγώνα, νίκησε την Μαρσέιγ για την 28η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος (2-0). Από την άλλη η Παρί Σεν Ζερμέν με γκολ του Σαράμπια επικράτησε της Μπορντό και έμεινε στη 2η θέση.

Λιλ-Μαρσέιγ

Εκεί που όλα έδειχναν πως η Λιλ θα μοιραστεί την κορυφή της βαθμολογίας με την Παρί Σεν Ζερμέν, ο Ντέιβιντ ήρθε με δυο γκολ στο 90’ και στο 93’ να φέρει τη νίκη στην ομάδα του και να την κρατήσει μόνη της στην πρώτη θέση.

Μονπελιέ-Λοριάν

Στο 9’ ύστερα από εκτέλεση πέναλτι ο Γκρμπιτς άνοιξε το σκορ για την Λοριάν, ενώ ο Μαβιντίντι στο 28ο λεπτό έφερε το ματς στα ίσα σε 1-1. Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα, με το ματς να λήγει ισόπαλο.

Μπορντό-Παρί Σεν Ζερμέν

Ο Σαράμπια άνοιξε το σκορ για την Παρί στο 20’ και οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με τους φιλοξενούμενους να έχουν προβάδισμα ενός τέρματος. Το δεύτερο μέρος κύλησε με τον ίδιο ρυθμό, με την Μπορντό να μην μπορεί να σκοράρει και η Παρί να φεύγει νικήτρια από το «σπίτι» των «γιρονδίνων».

Ναντ-Ρεμς

Ο Σιμόν στο 14’ έκανε το 1-0 για την Ναντ, ενώ ο Κονάν στο 39’ έφερε το ματς στα ίσα κάνοντας το 1-1. Στο 89’ ο Αμπντελχαμίντ έγειρε την πλάστιγγα υπέρ των φιλοξενούμενων διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Στρασβούργο-Μονακό

Το πρώτο μέρος κύλησε χωρίς τέρματα, με τον Γκιλμπέρτ στο 91’ να κάνει το 1-0 και να δίνει τη νίκη στο Στρασβούργο.