Η Παρί χωρίς να συναντήσει αντίσταση από την Ντιζόν και με πρωταγωνιστές τους Κιν και Μπαπέ, επικράτησε με 4-0 και βρίσκεται στην 1η θέση, περιμένοντας τον αγώνα της Λιλ.

Ο Μόισε Κιν έκανε ένα εξαιρετικό ξεκίνημα στους Παρισιάνους μιας και στο πρώτο ημίχρονο έδειξε κομμάτι από το ταλέντο του, ουσιαστικά «καθαρίζοντας» τον αγώνα για την Παρί.

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Κιν… χτύπησε για πρώτη φορά κάνοντας το 1-0, ενώ στο 23ο λεπτό ήταν εκεί που έπρεπε για να σκοράρει, κάνοντας το 2-0. Η Παρί παρά τα δύο γκολ συνέχισε να πιέζει για να πετύχει κι άλλα, με την Ντιζόν απλά να είναι… θεατής. Τα γκολ ήταν στα τελευταία λεπτά με τον Κιλιάν Μπαπέ να είναι αυτή την φορά ο πρωταγωνιστής. Ο άσος της Παρί σκόραρε στο 82ο και στο 88ο διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.

Η Παρί βρίσκεται στην 1η θέση με 18 βαθμούς σε 8 αγώνες, με την Λιλ να ακολουθεί με 17 βαθμούς σε 7 αγώνες.