Μπορεί το ντεμπούτο του Λίο Μέσι με τα χρώματα της Παρί να μονοπωλούσε το ενδιαφέρον πριν το ματς, όμως κόντρα στη Ρεμς ο… φευγάτος (;) Εμπαπέ με δύο γκολ έκανε ξανά τη διαφορά στη νίκη των Παριζιάνων (0-2).

Το 4Χ4 στη Ligue 1 έκανε η Παρί Σεν Ζερμέν στο ντεμπούτο του Λιονέλ Μέσι με τους Παριζιάνους, νικώντας τη Ρεμς με σκορ 2-0. Ο Αργεντίνος σούπερ σταρ πέρασε ως αλλαγή στο ματς και ενώ το σκορ ήταν ήδη 2-0, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να κάνει κάτι.

Όσον αφορά το ματς, η ομάδα του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο είχε την υπεροχή καθ΄ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να βγάλει πολλές μεγάλες ευκαιρίες. Το σκορ άνοιξε στο 15ο λεπτό ο Κιλιάν Εμπαπέ με πολύ ωραία κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Άνχελ Ντι Μαρία, ενώ νωρίτερα οι δύο ομάδες είχαν από μία ευκαιρία.

Στη συνέχεια το πρώτο ημίχρονο κύλησε ήρεμα και στο δεύτερο μέρος οι ομάδες ανέβασαν ξανά ρυθμούς, με τη Ρεμς μάλιστα να σκοράρει κιόλας με τον Τουρέ στο 51ο λεπτό, ωστόσο το τέρμα δεν μέτρησε με τη βοήθεια του VAR, αφού υπήρχε οφσάιντ στη φάση.

Τελικά, στο 63ο λεπτό οι Παριζιάνοι βρήκαν και δεύτερο γκολ, με τον Κιλιάν Εμπαπέ να σκοράρει ξανά, έπειτα από ωραία σέντρα του Ασράφ Χακίμι αυτή τη φορά, με το 2-0 να μένει μέχρι το τελικό σφύριγμα του διαιτητή.

Στο 66′ ο Λιονέλ Μέσι έκανε το ντεμπούτο με την φανέλα της Παρί, αντικαθιστώντας τον Νεϊμάρ.