Ο Κιλιάν Μπαπέ έβαλε δύο γκολ και μοίρασε μια ασίστ, ωστόσο η άμυνα της Παρί ήταν αλλού για αλλού και η Στρασμπούρ τσίμπησε τον βαθμό της ισοπαλίας (3-3) σε μια χορταστική ματσάρα.

Η Στρασμπούρ άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με τον Γκαμειρό και στη συνέχεια ανέλαβε δράση για την Παρί ο Κιλιάν Μπαπέ.

Ο Γάλλος σούπερ σταρ έφερε την αναμέτρηση στα ίσα στο 23ο λεπτό, με το 1-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Στο 64′ οι Παριζιάνοι έκαναν την ανατροπή με τον Χακίμι να εκμεταλλεύεται την ασίστ του Μπαπέ.

Ο Γάλλος στράικερ σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 68′ ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 1-3, όμως η συνέχεια ανήκε στην Στρασμπούρ.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν αρχικά σε 2-3 με τον Βεράτι να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, με τον Κάκι να διαμορφώνει το τελικό 3-3 στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.