Η Παρί Σεν Ζερμέν διέλυσε με 4-0 τη Μονπελιέ εντός έδρας και βρέθηκε ξανά στο +3 από τη 2η Λιλ, αλλά με ματς περισσότερο.

Οι Παριζιάνοι πέτυχαν την τρίτη διαδοχική νίκη, έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο, αν και από το 19ο λεπτό η αντίπαλός της έπαιζε με παίκτη λιγότερο. Aγωνία για τον τραυματισμό του Νάβας και του Μαρκίνιος. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά, πίεσαν και στο 19′ απέκτησαν αριθμητικό πλεονέκτημα. Στο 34′ η Παρί άνοιξε το σκορ, όταν από ασίστ του Ντι Μαρία ο Μπαπέ άνοιξε το σκορ. Ακολούθησε ένα μαγικό τρίλεπτο, όπου η Μονπελιέ έμοιαζε ανίκανη να αντιδράσει. Στο 60ο λεπτό, ο Μπαπέ μοίρασε στον Νεϊμάρ και ο Βραζιλιάνος σταρ πέτυχε το 2-0. Ενα λεπτό αργότερα ο Ικάρντι πέτυχε το τρίτο του γκολ στη σεζόν και στο 63′ ο Μπαπέ διαμόρφωσε το 4-0.