Στην τρίτη της ισοπαλία σε ισάριθμες αναμετρήσεις στο Nations League υποχρεώθηκε η Γερμανία, καθώς έμεινε στο 1-1 στην Ουγγαρία, σκορ που είχε διαμορφωθεί μόλις από το πρώτο δεκάλεπτο.

Αρνείται να χάσει, αλλά δείχνει ανήμπορη και να νικήσει η Γερμανία, καθώς η ομάδα του Χάνζι Φλικ έμεινε σε τρίτο σερί ματς στην ισοπαλία (1-1), αυτή τη φορά στην Ουγγαρία και μάλιστα με το σκορ να έχει διαμορφωθεί από το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Οι ενθουσιώδεις Ούγγροι που είχαν παρουσιάσει εξαιρετικά δείγματα γραφής και στο ματς με την Αγγλία, μόλις στο 6’ κατάφεραν να πιάσουν στον ύπνο τη Γερμανία και έπειτα από φάση διαρκείας στα καρέ του Νόιερ, ο Νάγκι άνοιξε το σκορ με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή.

Ωστόσο, όπως συνέβη και στην πρεμιέρα με την Ιταλία, η Γερμανία βρήκε άμεση απάντηση με σκόρερ τον Χόφμαν στο 9’, διαμορφώνοντας όπως αποδείχθηκε το αποτέλεσμα του αγώνα.

Κατόπιν τούτου, ο Χάνζι Φλικ διατηρεί το αήττητο στον πάγκο της Γερμανίας έπειτα από 12 ματς, αλλά για το εν εξελίξει Nations League, έχει τρεις ισοπαλίες και οι τρεις με το ίδιο σκορ (1-1).