Ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς ήταν ο μεγάλος νικητής στον ασπρόμαυρο «εμφύλιο» του Βελιγραδίου, αφού η Σερβία επικράτησε της Σλοβενίας του Κούρτιτς με 4-1. Τρομερή ασίστ του εξτρέμ του ΠΑΟΚ.

Η αναμέτρηση της Σερβίας με την Σλοβενία είχε ξεχωριστό χαρακτήρα για τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς και τον Γιάσμιν Κούρτιτς, αφού οι δύο ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ για 90 λεπτά από συμπαίκτες έγιναν αντίπαλοι.

Ο Σέρβος εξτρέμ και ο Σλοβένος χαφ, πήραν φανέλα βασικού από τον Ντράγκαν Στοΐκοβιτς και τον Ματίας Κεκ αντίστοιχα, αγωνιζόμενοι και στα 90 λεπτά της αναμέτρησης.

Μεγάλος νικητής αναδείχθηκε ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς αφού η Σερβία επιβλήθηκε με 4-1 της Σλοβενίας, με τον 25χρονο εξτρέμ να βγάζει τρομερή ασίστ στον Γιόβιτς στο τρίτο γκολ των Σέρβων.

Η Σερβία άνοιξε το σκορ στο 24ο λεπτό με τον Μίτροβιτς, για να ισοφαρίσουν προσωρινά οι Σλοβένοι με τον Στογιάνοβιτς στο 30′, με το 1-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Σέρβοι ήταν καταιγιστικοί και έφτασαν στην άνετη επικράτηση, με τον Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς στο 56′ να «γράφει» το 2-1, ενώ στο 85′ ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς έβγαλε τρομερή ασίστ πάρε-βάλε στον Γιόβιτς, που δεν δυσκολεύτηκε να διαμορφώσει το 3-1.

Οι Σέρβοι έβαλαν το… κερασάκι στην τούρτα με τον Ράντονιτς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων να διαμορφώνει το τελικό 4-1.