Η Αγγλία κατάφερε να πάρει την νίκη στο τέλος κόντρα σε μια σκληροτράχηλη Ισλανδία, χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Στέρλινγκ. Λύγισε η Κύπρος από το Μαυροβούνιο, νίκες για Λουξεμβούργο και Γεωργία.

Νικηφόρα της υποχρεώσεις της στο Nations League Αγγλία που κατάφερε και πήρε τη νίκη στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Σε όλο το παιχνίδι είχε τη συντριπτική πλειοψηφία της μπάλας, αλλά τελικά σκόραρε με πέναλτι στο 90ο λεπτό, ενώ στάθηκε και κάπως τυχερή καθώς στο 90+3 ο Μπγιάρνασον αστόχησε από την άσπρη βούλα.

Ο Ίνγκασον του ΠΑΟΚ έγινε ο μοιραίος του αγώνα καθώς σε σουτ του Στέρλινγκ που προσπάθησε να μπλοκάρει βρήκε τη μπάλα με το χέρι, με τον διαιτητή του να δείχνει του σημείο του πέναλτι και να τον αποβάλει με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Στέρλινγκ και ευστόχησε δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του, η οποία ήδη έπαιζε με 10 παίκτες από το 71΄.

Κύπρος – Μαυροβούνιο 0-2

Με νίκη ξεκίνησε στο Nations League το Μαυροβούνιο που κέρδισε τη Κύπρο με σκορ 2-0. Το παιχνίδι ήταν κάπως ισορροπημένο στο πρώτο μέρος, όμως στο δεύτερο πέρασε στον αγώνα ο Στέβαν Γιόβετιτς και με δύο γκολ έδωσε τη νίκη στην ομάδα του. Το σκορ άνοιξε στο 60΄ ο επιθετικός της Μονακό και στο 78΄διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του για το τελικό 2-0.