Η Αρμενία νίκησε 2-0 την Εσθονία και πήρε τους πρώτους βαθμούς στο UEFA Nations League. Γκέλα για τη Γεωργία, που παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στη Β. Μακεδονία.

Την πρώτη νίκη της στον Β’ όμιλο του Γ’ γκρουπ δυναμικότητας στο UEFA Nations League πανηγύρισε η Αρμενία, η οποία επικράτησε 2-0 της Εσθονίας στο Γερεβάν, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Καραπετιάν λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 43’ και στο 65’ ο Μοσκέρα έβαλε γερά θεμέλια για την κατάκτηση των τριών βαθμών.

Τίποτε δεν άλλαξε μέχρι το τέλος και οι Αρμένιοι έβαλαν τους πρώτους βαθμούς στο σακούλι τους. Από την άλλη, οι Εσθονοί, που δεν σκόραραν για έκτο συνεχόμενο επίσημο παιχνίδι, γνώρισαν τη δεύτερη ήττα τους στη διοργάνωση.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, Γεωργία και Β. Μακεδονία ήρθαν ισόπαλες 1-1 στην Τυφλίδα και μετά τις νίκες της πρεμιέρας, έφτασαν τους 4β. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 13’ με πέναλτι του Οκριασβίλι, αλλά είκοσι λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Ριστόφσκι. Παρότι αγωνίστηκαν στο τελευταίο ημίωρο με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Μουσλιού με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 64’, κατάφεραν να κρατήσουν το σκορ και να φύγουν με τον βαθμό.