Η Τουρκία πέρασε με 2-0 από το Λουξεμβούργο και έμεινε μόνη πρώτη στον 1ο όμιλο της League C του Nations League, έχοντας 3/3 και γκολ 12-0! Νωρίτερα, τα Νησιά Φερόε λύγισαν 2-1 τη Λιθουανία.

Το ντέρμπι κορυφής του 1ου ομίλου της League C του Nations League βάφτηκε με τα χρώματα της Τουρκίας, η οποία πέρασε με 2-0 από το Λουξεμβούργο και έμεινε μόνη πρώτη στη βαθμολογία – έχοντας 3/3 και γκολ 12-0!

Ένα εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τσαλχάνογλου έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους στο 37ο λεπτό, με τον Ντουρσούν να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 76′.

Νωρίτερα, τα Νησιά Φερόε πέτυχαν την πρώτη τους νίκη επικρατώντας 2-1, με ανατροπή, της Λιθουανίας εντός έδρας.

Η ομάδα της Βαλτικής προηγήθηκε στο 6′ με τον Τσέρνιχ, ωστόσο μέχρι το ημίχρονο, οι νησιώτες είχαν φέρει τα πάνω, κάτω!

Πρώτα ήρθε η ισοφάριση με πέναλτι του Ντέιβιντσεν στο 20′, ενώ στην εκπνοή του ημιχρόνου, ο Αντρέασεν έκανε το 2-1, που ήταν και το τελικό σκορ.