Την άνοδο στη κορυφαία κατηγορία πανηγύρισε η Βοσνία, επικρατώντας με 1-0 στο ντέρμπι κορυφής του 3ου ομίλου κόντρα στο Μαυροβούνιο. Στο ισόπαλο 1-1 έμειναν Φινλανδία και Ρουμανία.

Την αήττητη πορεία της στον 3ο όμιλο της League B συνέχισε η Βοσνία, η οποία επικράτησε 1-0 στο ντέρμπι κορυφής με το Μαυροβούνιο στη Ζένιτσα, εξασφαλίζοντας την άνοδο στην κορυφαία κατηγορία!

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης και πήρε το προβάδισμα στο 32ο λεπτό, ωστόσο το γκολ του Ντεμίροβιτς ακυρώθηκε ως οφσάιντ, μετά από εισήγηση του VAR. Αυτό που δεν κατάφερε στο 32′, το κατάφερε στο 45’+1′ ο μέσος της Άουγκσμπουργκ, μετά από σέντρα του Πιάνιτς, πρώτη κεφαλιά του Τζέκο και πλασέ στην κίνηση! Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο επιθετικοί ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης, το οποίο όμως δεν βρήκαν ποτέ.

Στο έτερο παιχνίδι του ομίλου, Φινλανδία και Ρουμανία έμειναν στο ισόπαλο 1-1, στο Ολυμπιακό Στάδιο του Ελσίνκι. Με τον Άλχο του Βόλου να ξεκινάει βασικός στο δεξί άκρο της άμυνας στων γηπεδούχων, ο… συνήθης ύποπτος, Τίμου Πούκι άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 12′, με σουτ βολίδα μετά από λάθος απομάκρυνση της άμυνας. Οι Ρουμάνοι πίεσαν, δημιούργησαν ευκαιρίες και ισοφάρισαν με τον Τανάσε στο 53′, όμως μετά το τελικό 1-1 παρέμειναν στην τελευταία θέση, έναν βαθμό πίσω από τους αποψινούς τους αντιπάλους.